4Tuning
Filme
Scurt Metraje
Stiri Online
Anunturi de la forum
Cautare
Sustine-ne
Contact
Regulament
Editare profil
Mesajele proprii
Seriale
Google îl omagiază pe I.L. Caragiale, la 160 de ani de la naşterea scriitorului român

Conectare

Mi-am uitat parola


Google îl omagiază pe I.L. Caragiale, la 160 de ani de la naşterea scriitorului român R0Y0A
Fa-ti cont logheaza-te si posteaza ... Poti raspunde la orice subiect doresti cu contul tau official !
Vrei sa dezbati, ai o problema poti deschide un topic nou !
CONECTEAZA-TE PENTRU A DISPAREA ACEST MESAJ !!!
INREGISTREAZA-TE sau CONECTEAZA-TE
X


Google îl omagiază pe I.L. Caragiale, la 160 de ani de la naşterea scriitorului român 555015_476819839039988_1523718949_n
Google îl omagiază pe I.L. Caragiale, la 160 de ani de la naşterea scriitorului român Befunk11



Admin

Admin
ADMINISTRATOR
Google îl omagiază pe I.L. Caragiale, la 160 de ani de la naşterea scriitorului român Caragiale-gooleLuni, se împlinesc 160 de ani de la naşterea lui I.L. Caragiale, figură emblematică pentru cultura românească şi unul dintre cei mai importanţi scriitori şi dramaturgi români.
Noul logo al Google România prezintă un bust al scriitorului român, realizat în grafică. Totodată, în noul logo, bustul lui Caragiale este suprapus peste cuvântul "Google", care apare ca şi cum ar fi caligrafiat cu peniţa. De asemenea, grafica omagială include şi o scrisoare, care iese parţial din chenarul logoului, aluzie la "O scrisoare pierdută" a lui I.L. Caragiale.

Ion Luca Caragiale s-a născut la 30 ianuarie 1852 în satul Haimanale, astăzi satul I. L. Caragiale, din judeţul Dâmboviţa, şi a decedat pe 9 iunie 1912, la Berlin. I.L. Caragiale a fost un dramaturg, nuvelist, pamfletar, poet, scriitor, director de teatru, comentator politic şi ziarist român, de origine greacă. Este considerat a fi cel mai mare dramaturg român şi unul dintre cei mai importanţi scriitori români. A fost ales membru post-mortem al Academiei Române.

Sursa : mediafax

Maw

Maw
MODERATOR
Adica azi..nu? Scriitor bun.

Admin

Admin
ADMINISTRATOR
Da, astazi :P

Gorlan

Gorlan
Membru cu experienta
Membru cu experienta
Am observat, ma bucur ca si google apreciaza un dramaturg atat de bun Nu

Roberţuţ


Membru fidel
Membru fidel
fain , au si astia de la google niste ideiii

Tryfoita

Tryfoita
Membru cunoscator
Membru cunoscator
Fain I.L.Caragiale e un scriitor bun si va ramane mereu asa cum este

tmfdbx

tmfdbx
Membru fidel
Membru fidel
frumos din partea Google..

VanHellsing

VanHellsing
Membru nou
Membru nou
Nu prea imi pasa de el.E mort , deci pentru mine nu mai prezinta pic de interes.

Continut sponsorizat


Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

http://www.hitwebcounter.com/htmltutorial.php
WebPage Visits 11.13.2017