4Tuning
Filme
Scurt Metraje
Stiri Online
Anunturi de la forum
Cautare
Sustine-ne
Contact
Regulament
Editare profil
Mesajele proprii
Seriale
Hacker român care a spart serverele NASA, arestat de DIICOT

Conectare

Mi-am uitat parola


Hacker român care a spart serverele NASA, arestat de DIICOT R0Y0A
Fa-ti cont logheaza-te si posteaza ... Poti raspunde la orice subiect doresti cu contul tau official !
Vrei sa dezbati, ai o problema poti deschide un topic nou !
CONECTEAZA-TE PENTRU A DISPAREA ACEST MESAJ !!!
INREGISTREAZA-TE sau CONECTEAZA-TE
X


Hacker român care a spart serverele NASA, arestat de DIICOT 555015_476819839039988_1523718949_n
Hacker român care a spart serverele NASA, arestat de DIICOT Befunk11



Admin

Admin
ADMINISTRATOR
Procurorii DIICOT - Serviciul Teritorial Cluj au dispus, marţi, reţinerea pentru 24 de ore a unui bărbat din Cluj Napoca, după ce acesta a spart serverele NASA (National Aeronautics and Space Administration), informează un comunicat al Direcţiei de Investigare a Infracţiunilor de Criminalitate Organizată şi Terorism.
Conform comunicatului, inculpatul este reţinut pentru că "la data de 12 decembrie 2010, a accesat neautorizat, prin încălcarea mijloacelor de securitate, mai multe servere aparţinând NASA".
"Prin activitatea infracţională, inculpatul a perturbat în mod grav funcţionarea serverelor, prin introducerea, modificarea şi deteriorarea datelor informatice şi prin restricţionarea accesului la aceste date" se arată în comunicatul DIICOT.
Cu ocazia percheziţiei la locuinţa inculpatului au fost ridicate mai multe sisteme informatice.
Cercetările au fost efectuate împreună cu ofiţeri de poliţie judiciară din cadrul BCCO Cluj.


Sursa: antena3.ro

Maw

Maw
MODERATOR
Am auzit de asta..nu e mai veche stirea?

Admin

Admin
ADMINISTRATOR
Ba da este mai vhece dar mi sa parut interesanta asa ca am postato. Ma rog are vre-o 2-3 saptamani stirea nu este chiar asa veche :P

Maw

Maw
MODERATOR
Da, dar știam ca am mai auzit-o Nu

Gorlan

Gorlan
Membru cu experienta
Membru cu experienta
In loc sa il foloseasca pe cel care a spart serverele nasa il baga la inchisoare...

Admin

Admin
ADMINISTRATOR
Nu la bagat, adica asta scrie asa de fatada dar a aparut un articol sau asa am auzit la stiri ca lau luat in echipa lor nefiind primul roman care reuseste sa le sparga serverele.
Sus Romania cu pirateria Nu

Roberţuţ


Membru fidel
Membru fidel
am auzit si eu de asta

Juvenille

Juvenille
Membru fidel
Membru fidel
Uite ce pot face romanii, sunt mai destepti decat toti :P

Maw

Maw
MODERATOR
Hehe , ai dreptate juvenille :> Romanii sunt si ei buni la ceva..dar prosti ca l-au arestat.

Juvenille

Juvenille
Membru fidel
Membru fidel
Pai da dar nu lau arestat, acum lucreaza pentru NASA :P

Maw

Maw
MODERATOR
O , deci acu e smecher omu' :>

Juvenille

Juvenille
Membru fidel
Membru fidel
Da, e cel mai smecher :) Are o gramada de bani

Continut sponsorizat


Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

http://www.hitwebcounter.com/htmltutorial.php
WebPage Visits 11.13.2017