4Tuning
Filme
Scurt Metraje
Stiri Online
Anunturi de la forum
Cautare
Sustine-ne
Contact
Regulament
Editare profil
Mesajele proprii
Seriale
Megaupload inchis iar fondatorul arestat !

Conectare

Mi-am uitat parola


Megaupload inchis iar fondatorul arestat ! R0Y0A
Fa-ti cont logheaza-te si posteaza ... Poti raspunde la orice subiect doresti cu contul tau official !
Vrei sa dezbati, ai o problema poti deschide un topic nou !
CONECTEAZA-TE PENTRU A DISPAREA ACEST MESAJ !!!
INREGISTREAZA-TE sau CONECTEAZA-TE
X


Megaupload inchis iar fondatorul arestat ! 555015_476819839039988_1523718949_n
Megaupload inchis iar fondatorul arestat ! Befunk11



Admin

Admin
ADMINISTRATOR



Kim Dotcom, fondatorul site-ului de file sharing Megaupload.com, închis săptămâna trecută de justiţia americană, va rămâne în custodia autorităţilor din Noua Zeelandă, scrie presa internaţională.

Un judecător din Noua Zeelandă a decis ca Kim Dotcom să rămână în arest, anulând cererea avocaţilor de eliberare condiţionată. "Domnul Dotcom neagă că ar fi săvârșit vreo infracțiune și spune că nu există nicio mega-conspirație", au spus avocaţii lui Dotcom.

Guvernul din Noua Zeelandă, care lucrează cu oficialităţile americane pentru extrădarea lui Dotcom, consideră că acesta ar putea profita de eliberarea condiţionată pentru a se face nevăzut. Americanii caută să îl extradeze pe Dotcom şi pe colaboratorii acestuia Finn Batato, Mathias Ortmann şi Bram van der Kolk. Dotcom a fost arestat vineri, 20 ianuarie, iar Megaupload.com este considerat "unul din cele mai importante cazuri de încălcare a drepturilor de autor procesate vreodată". Dotcom a fost arestat din conacul său de 24 de milioane de dolari. Acesta mai are 18 maşini de lux, inclusiv un Roll-Royce Phantom şi un Cadillac din anul 1959. Milionarul cunoscut anterior drept Kim Schmitz, s-a stabilit în Noua Zeelandă în 2010.

Site-ul Megaupload.com şi alte site-uri conexe i-au adus lui Dotcom 175 de milioane de dolari şi au cauzat pierderi proprietarilor de drepturi de 500 de milioane de dolari. Potrivit Departamentului american de Justiţie, Megaupload are 150 de milioane de utilizatori înregistraţi şi 50 de milioane de vizitatori unici pe zi, adică 4% din tot traficul de Internet.

Tryfoita

Tryfoita
Membru cunoscator
Membru cunoscator
Pacat era un om bun .. Megauploadu foarte populat plin de fisiere dar asta e

Maw

Maw
MODERATOR
Megaupload cel mai tare site de upload + ca avea si megavideo iar , cel mai folosit player de vizionare engleza si putin romana.

Roberţuţ


Membru fidel
Membru fidel
imi era foarte de folos MegaUpload

Admin

Admin
ADMINISTRATOR
Nasol ma... toate temele erau incarcate acolo Nu acum sau dus naiba... pentru ca nu le mai am in pc Nu
In plus filmele pe megavideo le vedeam... deci era de mare folos :X avea mi se pare ca peste 5.000.000 de inregistrari Nu

TheBeast666

TheBeast666
Membru nou
Membru nou
Doamne , ce oameni , l-au inchis pe saracutu Dotcom ...unde mai uploadam noi fisiere mari , voi va dati seama ca nu o sa mai putem viziona/lua jocuri sau filme ... (mari)

Admin

Admin
ADMINISTRATOR
Da, dar a facut bani de pe urma noastra Nu
Cata'i grasu Nu Are milioane de dolari... :| de unde atatia bani pe capu lui Nu Si in plus dasta se aude ca facea spalare de bani prin intermediul acestui site... macar sa se faca altul la fel de puternic ca acesta, ca de... toate jocurile, filmele care vroiai sa le vizionezi online erau incarcate acolo... si sa nu mai zic de fisierele mele Nu toata lumea a incarcat macar o data sau cel putin a descarcat de acolo Nu

TheBeast666

TheBeast666
Membru nou
Membru nou
Asa e , dar nu cred ca se va mai trezi vreun destept care sa faca ce a facut el cu acest site ! Respect.. Megaupload inchis iar fondatorul arestat ! 571702

tmfdbx

tmfdbx
Membru fidel
Membru fidel
oamenii astia au luat-o razna?!

TheBeast666

TheBeast666
Membru nou
Membru nou
De ce sa o ia razna , te referi la cei care sunt disperati ca s-a inchis sau la F.B.I?

tmfdbx

tmfdbx
Membru fidel
Membru fidel
la aia de l-au inchis -.-

Gorlan

Gorlan
Membru cu experienta
Membru cu experienta
Americanilor meritati sa fiti violati de justin bieber Nu

tmfdbx

tmfdbx
Membru fidel
Membru fidel
cu ce sa-i violeze justin bieber? poate violati de selena gomez ca au inchis site-u meu preferat de download!

Maw

Maw
MODERATOR
Pai , eu adoram player-ul de vizionare , il foloseam mereu sa ma uit la anime , dar acum o sa trebuiasca sa ma uit pe youtube cu parti.

tmfdbx

tmfdbx
Membru fidel
Membru fidel
mai sunt si alte site-uri specializate cu asa ceva Nu incearca animekage, eu acolo ma uit :d

Robby

Robby
Membru nou
Membru nou
Nici in post si nici in comentarii nu am vazut nimic legat de piraterie sau SOPA/PIPA, nu este din cauza ca ar tine un asemenea site, ba dimpotriva, ci din cauza guvernului american, care doreste oprirea definitiva a piratajului pe taramul lor, doar, doar sa ia bani mai multi pe taxele si impozitele jocurilor video, filmelor, in general pe baza informaticii. In Romania, va spun sincer ca nu se va intampla asa ceva. Pana si deputatii pirateaza cate un film sau un joc, caci nu cred ca le convine sa dea bani la cinema cand ei stau toata ziua la parlament sau sa-si cumpere un film pe DVD/Blue-Ray. Oricum, SOPA din SUA este numai la inceput, inca nu au fost adoptate toate masurile impuse, sa vedeti atunci ca nici seriale precum The Vampire Diaries, The Secret Circle sau TrueBlood n-o sa le mai putem viziona, caci nu vor mai aparea, totusi, avem noroc cu prietenii nostrii britanici, de la ei putem pirata cat vrem :>.

tmfdbx

tmfdbx
Membru fidel
Membru fidel
atunci daca vor sa opreasca pirateria pe "taramul lor" de ce trebuie sa inchida site-uri asa mari ca megaupload care au infuenta in toata lumea si nu doar sa le restrictioneze pentru regiunea americii?

Robby

Robby
Membru nou
Membru nou
Din cauza faptului ca domeniul este inregistrat in America, de aceea :). Daca era inregistrat in Romania(de exemplu) ar fi functionat in continuare.

Kaioshin

Kaioshin
Membru cu experienta
Membru cu experienta
da pacat...era un mare site si tot nu am inteles de ce a fost arestat :P

TheBeast666

TheBeast666
Membru nou
Membru nou
tmfdbx a scris:mai sunt si alte site-uri specializate cu asa ceva Megaupload inchis iar fondatorul arestat ! 571702 incearca animekage, eu acolo ma uit :d


si eu tot pe animekage ma uit ... Nu
On: Ar trebuii sa il deschida pana nu fac astia revolutie cum au facut romanii la noi Nu))

Maw

Maw
MODERATOR
Si daca e un anime care nu e tradus in romana pe animekage ce fac? normal ca ma uit in engleza , dar acum o sa trebuiasca sa ma uit pe youtube.
Poate se rezolva..problema..

TheBeast666

TheBeast666
Membru nou
Membru nou
nu cred , doar daca nu te duci si il scoti tu din instanta si judecata Nu

Gorlan

Gorlan
Membru cu experienta
Membru cu experienta
Se pare ca megaupload nu va mai fi deschis...

Juvenille

Juvenille
Membru fidel
Membru fidel
Nu sa mai auzit nimic... Dar nustiu nu trebuia arestat ... au fost ceva comflicte cred eu :P Altele decat cele dezvaluite !
PS: Cata'i grasu Nu

Continut sponsorizat


Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

http://www.hitwebcounter.com/htmltutorial.php
WebPage Visits 11.13.2017