4Tuning
Filme
Scurt Metraje
Stiri Online
Anunturi de la forum
Cautare
Sustine-ne
Contact
Regulament
Editare profil
Mesajele proprii
Seriale
Google stie tot ce faci !

Conectare

Mi-am uitat parola


Google stie tot ce faci ! R0Y0A
Fa-ti cont logheaza-te si posteaza ... Poti raspunde la orice subiect doresti cu contul tau official !
Vrei sa dezbati, ai o problema poti deschide un topic nou !
CONECTEAZA-TE PENTRU A DISPAREA ACEST MESAJ !!!
INREGISTREAZA-TE sau CONECTEAZA-TE
X


Google stie tot ce faci ! 555015_476819839039988_1523718949_n
Google stie tot ce faci ! Befunk11



Admin

Admin
ADMINISTRATOR
Cu ceva timp în urmă, toţi cei care utilizează serviciile Google, primesc un mesaj prin care sunt înştiinţaţi despre schimbările de politică internă făcute de companie, schimbări care au să intre în vigoare de la 1 Martie. Câţi au dat importanţă acestui mesaj? Foarte puţini. Eu sunt unul dintre aceia.
Totuşi însă, o chestie mi se pare destul de interesantă. Web history. Adică Google îşi va permite păstrarea şi utilizarea informaţiilor personale ale utilizatorilor. Poţi evita acest lucru, urmând paşii de mai jos:

1. Mergi pe pagina de Google, iar apoi accesează contul tău. Apasă pe butonul "Account Settings"
2. La secţiunea "Services", găseşti link-ul " View, enable or disable web history"
3. În final apeşi "Remove web history", astfel toate informaţiile accesate de-a lungul timpului pe Google vor dispărea.

Google are toate mailurile pe care le-ai trimis sau primit in Gmail, are toate cautarile pe care le-ai facut ,continuturile tuturilor convorbirilor pe care le-ai facut vreodata in google talk.Stie toate contactele pe care le-ai facut in ultimul timp si persoanele cu care ai fost in contact de recent, are in memoria sa toate pozele pe care le incarci sau le trimiti prin internet.
Daca ai uzat vreodata Google ca sa cauti o persoana, o simptoma,un medicament, un partid politic sau altceva uzand Google Search, toate aceste lucruri raman memorate in serverele Google.Si datorita algoritmului Google e usor sa gasesti orice informatie despre oricine deoarece google search merge foarte bine si foarte la tinta.
Google,ca si Facebook au o mare cantitate de informatii despre orice persoana, totusi frica noastra nu trebuie sa fie google sau facebook in particular ci tehnologia computerelor in general care se transforma intr-o arma in cursa dintre baietii rai si buni.Hackerii au deblocat deja si pus pe web o multime de informatii despre cartile de credit, documente private si tot tipul de informatii personale, imaginati-va e-mailurile si discutiile dumneavoastra puse pe internet si fiecare sa le poate vedea sau citi.
Noi nu mai putem face mare lucru impotriva acestor giganti, singura cale ramane sa impingem guvernele sa faca ca aceste lucruri sa fie ilegale.O parte din guvernele Uniunii Europene au solicitat schimbarea termenilor de la Privacy Policy si impotriva tratarii datelor personale in diferite scopuri sau macar sa aiba optiunea de a nega exploatarea datelor cu caracter personal.

Gorlan

Gorlan
Membru cu experienta
Membru cu experienta
Deja numai e nimic personal, dar ma bucur ca cei de la google te lasa sa stergi tot ce ai facut fata de acta la care tot ce ai facut ramanea valabil...

FastCode


Membru nou
Membru nou
Ce va place sa copiati. Rusine.

Maw

Maw
MODERATOR
Si ce vrei ba sa stai sa copiezi cuvant cu cuvant ? Doamne scrie tu daca te crezi asa .
Oricum , normal ca stie tot ce faci Nu

FastCode


Membru nou
Membru nou
Nu poti posta pe forumul tau ceva ca peste 1 ora apare pe toate forumurile de pe internet...
Si nu vorbi cu ba ca eu nu sunt ba!

Admin

Admin
ADMINISTRATOR
Nu suntem jurnalisti asa ca nu avem cum sa facem noi anunturi, te rog sa nu mai comnetezi inutil, aceasta categorie este pentru ca noi sa ne informam, sa citim si sa aflam Nu Nu conteaza ce si cum si de ce sunt luate sau copiate, imi cer scuze ca am uitat sa pun sursa... !

Gorlan

Gorlan
Membru cu experienta
Membru cu experienta
FastCode, ti se pare ca suntem jurnalisti sa compunem asa ceva? Daca nu iti place numai citi!

tmfdbx

tmfdbx
Membru fidel
Membru fidel
... ... ...
idiotenie!
mai repede imi schimb motorul de cautare si gata

Kaioshin

Kaioshin
Membru cu experienta
Membru cu experienta
FastCode de ce faci off topic? lasa ca am sa fac eu o reclamatie
p.s macar bine ca te lasa sa stergi istoricu :P

Continut sponsorizat


Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

http://www.hitwebcounter.com/htmltutorial.php
WebPage Visits 11.13.2017