4Tuning
Filme
Scurt Metraje
Stiri Online
Anunturi de la forum
Cautare
Sustine-ne
Contact
Regulament
Editare profil
Mesajele proprii
Seriale
Codul sursa al unor sisteme de aparare, testat de gamerii obisnuiti

Conectare

Mi-am uitat parola


Codul sursa al unor sisteme de aparare, testat de gamerii obisnuiti R0Y0A
Fa-ti cont logheaza-te si posteaza ... Poti raspunde la orice subiect doresti cu contul tau official !
Vrei sa dezbati, ai o problema poti deschide un topic nou !
CONECTEAZA-TE PENTRU A DISPAREA ACEST MESAJ !!!
INREGISTREAZA-TE sau CONECTEAZA-TE
X


Codul sursa al unor sisteme de aparare, testat de gamerii obisnuiti 555015_476819839039988_1523718949_n
Codul sursa al unor sisteme de aparare, testat de gamerii obisnuiti Befunk11



Andrw.

Andrw.
Membru fidel
Membru fidel
Pentagonul planuieste sa testeze software-ul folosit la sistemele armate in jocuri disponibile publicului larg. Codul sursa va fi integrat in jocuri simple, de tip puzzle.
Fortele armate americane vor investi aproximativ 32 milioane de dolari in jocuri pentru pefectionarea sistemelor de aparare. Jocurile vor fi disponibile pe PC, dar si pe console, tablete si smartphone-uri.

Solutiile obtinute de gamerii care testeaza jocurile vor fi colectate intr-o baza de date si utilizate pentru perfectionarea sistemelor electronice armate.

Codul sursa al unor sisteme de aparare, testat de gamerii obisnuiti 0bb99e00_jpg

Pentagonul spera ca testele realizate prin intermediul jocurilor sa asigure stabilitatea si functionalitatea completa a software-ului folosit de armata americana. Proiectul se va desfasura timp de trei ani, iar investitia initiala este de 4,7 milioane de dolari.

Gorlan

Gorlan
Membru cu experienta
Membru cu experienta
Interesant si au gandit bine... Dar nu prea cred ca vor reusi...

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

http://www.hitwebcounter.com/htmltutorial.php
WebPage Visits 11.13.2017