4Tuning
Filme
Scurt Metraje
Stiri Online
Anunturi de la forum
Cautare
Sustine-ne
Contact
Regulament
Editare profil
Mesajele proprii
Seriale
Anunțul care a dezgustat Facebook-ul

Conectare

Mi-am uitat parola


Anunțul care a dezgustat Facebook-ul R0Y0A
Fa-ti cont logheaza-te si posteaza ... Poti raspunde la orice subiect doresti cu contul tau official !
Vrei sa dezbati, ai o problema poti deschide un topic nou !
CONECTEAZA-TE PENTRU A DISPAREA ACEST MESAJ !!!
INREGISTREAZA-TE sau CONECTEAZA-TE
X


Anunțul care a dezgustat Facebook-ul 555015_476819839039988_1523718949_n
Anunțul care a dezgustat Facebook-ul Befunk11



tmfdbx

tmfdbx
Membru fidel
Membru fidel
Un bărbat care a încercat să vândă pe Facebook dinții și maxilarul unui cașalot va fi dat în judecată de autoritățile britanice, scrie dailymail.com.uk



Cașalotul de peste 12 metri a fost găsit mort pe o plaja din Norfolk în ajunul Crăciunului. În cursul zilei de duminică, a fost creată o pagină pe Facebook care anunța vânzarea dinților și a maxilarului animalului. Prețul cerut în anunț era de 5 lire pentru fiecare dinte și de 45 de lire pentru maxilar.

Bărbatul care a creat pagina de Facebook este cercetat de polițiști, deoarece vânzarea oricărei părți a corpului unui cașalot este ilegală. Cașalotul este o specie pe cale de dispariție. Utilizatorii de Facebook au catalogat vânzarea dinților de cașalot ca „dezgustătoare” și „un gest bolnav”.

Balena uriașă a devenit o atracție morbidă pentru turiști pe plaja pe care a eșuat. Se crede că animalul, care în prezent este în proces de descompunere, a murit cu ceva timp în urmă, și va fi ridicat de pe plajă în următoarele zile.
Sursa: Ştirile PRO TV

Gorlan

Gorlan
Membru cu experienta
Membru cu experienta
Mda, bietu barbat, atata timp cat casalotu ala e mort ce ii mai intereseaza pe ei? Aia vor sa il lase sa se descompuna complet, pe cand daca ar vinde parti din casalot ar mai face si ei ceva bani dar na..

tmfdbx

tmfdbx
Membru fidel
Membru fidel
mda, asa e... dar cica e ilegal sa vinzi orice parte din corpul unui casalot pentru ca e pe cale de disparitie.. dar chestia e ca ala era deja esuat, nu vad care ar fi fost problema..

Admin

Admin
ADMINISTRATOR
Pai chiar daca e mort, daca il lasa sa le vanda... vor incepe vanatoarea de casloti si vor disparea oricum... Ca asa pot spune multi am gasit balena moarta. Deci de aceea este ilegal. Cred ca vor fi duse intr-un muzeu ceva ramasitele din acea balena !

tmfdbx

tmfdbx
Membru fidel
Membru fidel
mda.. ai si tu dreptate Nu)

Tryfoita

Tryfoita
Membru cunoscator
Membru cunoscator
Se duce toate resursele pamantului cu oameni astia care sunt la conducere si pana la urma vom crapa toti ..

Continut sponsorizat


Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

http://www.hitwebcounter.com/htmltutorial.php
WebPage Visits 11.13.2017