4Tuning
Filme
Scurt Metraje
Stiri Online
Anunturi de la forum
Cautare
Sustine-ne
Contact
Regulament
Editare profil
Mesajele proprii
Seriale
Prajitura cu cacao si cafea

Conectare

Mi-am uitat parola


Prajitura cu cacao si cafea R0Y0A
Fa-ti cont logheaza-te si posteaza ... Poti raspunde la orice subiect doresti cu contul tau official !
Vrei sa dezbati, ai o problema poti deschide un topic nou !
CONECTEAZA-TE PENTRU A DISPAREA ACEST MESAJ !!!
INREGISTREAZA-TE sau CONECTEAZA-TE
X


Prajitura cu cacao si cafea 555015_476819839039988_1523718949_n
Prajitura cu cacao si cafea Befunk11



Pantera

Pantera
Membru nou
Membru nou
Timp de preparare:
1 ora (complexitate ridicata)

Ingrediente:
Blat: 3 galbenusuri, 5 albusuri, 250g unt, 250g zahar, 1 lingurita cafea macinata, 4 lingurite cacao, 400g faina, 2 lingurite praf de copt, 1 lingurita esenta de rom. Crema:4 galbenusuri, 200g zahar, 1 lingurita cacao, 1 lingurita cafea macinata, 1 lingurita esenta de rom, 20g nuca macinata.

Mod de preparare:
Se amesteca untul cu zaharul pana devine spuma, apoi se adauga ouale batute spuma si esenta de rom. Se omogenizeaza compozitia, amestecand totul cu telul. Se amesteca bine pana se obtine un aluat omogen. Se toarna compozitia intr-o tava unsa cu unt si tapetata cu faina. Se pune blatul la copt, in cuptor, la foc potrivit, pana cand se rumeneste pe deasupra. Pentru crema, in afara de nuca macinata, se pun toate celalalte ingrediente intr-un vas si se fierb la un foc potrivit, 5-10 minute, amestecand din cand in cand. Se ia vasul de pe foc si se adauga nuca macinata. Pentru a finisa prajitura, se intinde uniform crema calduta deasupra prajiturii, ca glazura. Dupa gust, se poate orna cu frisca.

Juvenille

Juvenille
Membru fidel
Membru fidel
Suna delicios

elico


Membru cunoscator
Membru cunoscator
Daca e complex eu nu ma bag...

Continut sponsorizat


Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

http://www.hitwebcounter.com/htmltutorial.php
WebPage Visits 11.13.2017