4Tuning
Filme
Scurt Metraje
Stiri Online
Anunturi de la forum
Cautare
Sustine-ne
Contact
Regulament
Editare profil
Mesajele proprii
Seriale
LA PAS CU VIATA....ganduri si nu numai

Conectare

Mi-am uitat parola


LA PAS CU VIATA....ganduri si nu numai R0Y0A
Fa-ti cont logheaza-te si posteaza ... Poti raspunde la orice subiect doresti cu contul tau official !
Vrei sa dezbati, ai o problema poti deschide un topic nou !
CONECTEAZA-TE PENTRU A DISPAREA ACEST MESAJ !!!
INREGISTREAZA-TE sau CONECTEAZA-TE
X


LA PAS CU VIATA....ganduri si nu numai 555015_476819839039988_1523718949_n
LA PAS CU VIATA....ganduri si nu numai Befunk11



Juvenille

Juvenille
Membru fidel
Membru fidel
tau de mult si ma gandesc daca sa deschid un topic…..acum o fac, nu stiu cum este mai bine, nu stiu unde trebuie pus….. probabil ca o sa ma ajutati voi.
Nu am sa va scriu povestea mea, sunt un om obisnuit, cu bune si cu rele care incearca sa supravietuiasca in aceasta jungla numit VIATA. Aici daca o sa-mi dati voie o sa scriu gandurile mele, sentimente, trairile, bucuriile si nemultumirile, sperantele si dezmagirile…..

Sunt doar un om...ca tine,astept si sper,visez,ma bucur si ma intristez,ma las prada unor slabiciuni si dorinte, infrunt greutatile vietii,iert orice dar nu minciuna,nu-mi ascund mie nimic si nici altora.Stiu sa plang,sa rad,sa ma infurii,sa mangai,sa cert,sa impac,sa ofer mult si sa cer mult de la mine si de la ceilalti oameni,sa gresesc,sa reusesc.Sunt doar un om...uneori ma plimb,alteori alerg dar niciodata nu fug de ceva.Sunt doar un om...
Nu tin neaparat sa-mi raspunda cineva vreu doar un loc unde sa pot scrie………. calculatorul este singurul loc care tace si ne asculta fara sa ne puna intrebari, in filele carui ne refugiem cind sintem tristi si nu avem un umar pe care putem plinge........s-au cind fericirea ne-a luat in brate

Vantul a inceput sa bata afara. Simt cum suiera la fereastra si incearca sa-mi transmita frigul pe care-l aduce cu el. Gandul meu zboara la zile calde de vara si privirea zareste lumina soarelui. Sufletul se inmoaie la amintirile placute care-si fac loc pe ecranul vietii.
O dimineata frumoasa de toamna tarzie in care soarele si luna strajuiesc albastrul cerului. Una se duce la culcare, celalalt isi mijeste ochii si ne spune buna dimineata. Natura ii raspunde prin multe glasuri. "Buna dimineata!" , buna dimineata…………. ii raspunde si inima mea. Imi aduc aminte de frumoasele zile de vara. Copacul din fata ferestrei imi spune povestea lui.
Astazi imi este atat de usor sa-l inteleg. Vorbeste inimii mele. Raza de soare care patrunde in camera este cantecul naturii.
Deschid usa si pasesc. Soarele imi intuneca privirea si-mi incalzeste simturile. Atat de dureros si atat de placut. Zarile mi se dezvaluie incetul cu incetul. Nimic nu ma grabeste. Vreau sa vad, sa simt si sa aud totul. Inima mea este linistita, impacata si nerabdatoare. Ma bucura mangaierea vantului care-si trece mantia peste obrazul meu. Ma incanta glasurile vesele ale pasarilor care inca mai sunt si culorile pastelate ale copacilor. Este atat de usor astazi sa vad toate aceste daruri.
Imaginile imi vin pe rand si aduc cu ele sentimente diferite. Nu fac diferenta intre cele de atunci si cele care apar acum la amintirea acelor vremuri. Zile de vis ce-si scutura aripile prafuite pentru a-mi dezvalui lucruri nestiute atunci.
Acestea sunt doar o mica parte din gandurile mele. Amintiri si trairi uitate de vreme v-am descoperit stralucirea de altadata.
Doamne, fie ca trecerea timpului, cu tot ceea ce ne încearcă în fiecare zi, să nu ne lase sufletul acrit, amarat, plictisit.
Învata-ne să gasim si sa simtm frumosul.
Astazi e ziua de maine …pentru care te ingrijorai ieri.

Admin

Admin
ADMINISTRATOR
Foarte frumos.......

Juvenille

Juvenille
Membru fidel
Membru fidel
mersi :P

IceBaby

IceBaby
Membru mediu
Membru mediu
Da chiar este frumos bravo Nu

Juvenille

Juvenille
Membru fidel
Membru fidel
Multumesc foarte mult

Continut sponsorizat


Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

http://www.hitwebcounter.com/htmltutorial.php
WebPage Visits 11.13.2017