4Tuning
Filme
Scurt Metraje
Stiri Online
Anunturi de la forum
Cautare
Sustine-ne
Contact
Regulament
Editare profil
Mesajele proprii
Seriale
top 10 motoare de cautare- incepatori si nu numai

Conectare

Mi-am uitat parola


top 10 motoare de cautare- incepatori si nu numai R0Y0A
Fa-ti cont logheaza-te si posteaza ... Poti raspunde la orice subiect doresti cu contul tau official !
Vrei sa dezbati, ai o problema poti deschide un topic nou !
CONECTEAZA-TE PENTRU A DISPAREA ACEST MESAJ !!!
INREGISTREAZA-TE sau CONECTEAZA-TE
X


top 10 motoare de cautare- incepatori si nu numai 555015_476819839039988_1523718949_n
top 10 motoare de cautare- incepatori si nu numai Befunk11



Shiha

Shiha
Membru nou
Membru nou
Top 10 cele mai bune motoare de cautare pentru incepatori
"Motor de cautare" este pentru multi
sinonim cu Google, insa chiar daca este considerat de multi cel mai bun,
nu este intotdeauna cel mai usor de folosit. Multe motoare de cautare
ce existau la introducerea Google s-au perfectionat si ofera acum
servicii mai eficiente pentru multi utilizatori. Un incepator in ale
computerelor poate avea ceva de invatat dintr-un top 10 al celor mai
bune motoare de cautare pentru incepatori, votat de cititori


1) Duck Duck Go

Seamana cu Google, dar acest motor de cautare are cateva diferente importante. Disponibil la DuckDuckGo.com,
motorul ofera informatii "zero-click", adica informatiile pot fi gasite
pe prima pagina de cautate si reclamele neplacute sunt mai putin
numeroase decat pe alte site-uri.

top 10 motoare de cautare- incepatori si nu numai Duck-duck-go_jpg


2) Yippy

Avantajul motorului de cautare ce poate fi accesat la Yippy.com
este cautarea "Deep Web". In timp ce alte motoare de cautare folosesc
indexarea prin programe robot spider, acest motor te ajuta sa gasesti
mai usor continut obscur, informatii specializate care ar aparea printre
ultimele rezultate pe alte site-uri.

top 10 motoare de cautare- incepatori si nu numai Yippy_jpg




3) Mahalo

Fiecare rezultat al unei cautari pe Mahalo.com este aprobat de o echipa de editori. Aceasta tehnica ofera mai putine rezultate, dar calitatea informatiei creste.

top 10 motoare de cautare- incepatori si nu numai Mahalo_png
4) Dogpile

Lasat in urma de Google acum ani de zile, Dogpile.com revine, avand ca atuuri paginatia simpla si un index tot mai mare, cu rezultate de tipul crosslink folositoare.

top 10 motoare de cautare- incepatori si nu numai Dogpile_jpg
5) The Internet Archive

Un motor de cautare neobisnuit, The Internet Archive vrea sa pastreze cat mai mult din continutul perisabil al internetului. Este util atunci cand vrei sa afli cum aratau paginile web acum 10 sau cand vrei sa stii ce stiri dominau primele pagini acum multi ani.

top 10 motoare de cautare- incepatori si nu numai Internet_Archive_jpg













6) Webopedia

Creat ca o resursa eniclopedica, Webopedia.com te invata tot ce ai nevoie sa stii despre tehnologie, IT si internet. Pentru un incepator, este sursa cea mai potrivita de informatii utile.

top 10 motoare de cautare- incepatori si nu numai 6e595a615fd278eca5799e0d442b8eee
7) Ask

Cu o interfata simpla si cu capacitati de cautare la fel de bune ca alte motoare mari ce cautare, Ask.com grupeaza informatia pentru ca totul sa fie cat mai la indemana pentru utilizator. Designul este considerat de multi mai simplu si mai usor de folosit decat al altor motoare de cautare mai mari.

top 10 motoare de cautare- incepatori si nu numai Picture-la-suta201_11_png
9) Yahoo!

Motorul de cautare Yahoo!
ofera, de anul trecut, si o versiune in limba romana, care poate fi cel
mai bun loc pentru incepatori. In cadrul portalului web, Yahoo! ofera
stiri, jocuri si multe alte optiuni. Cand vine vorba de cautare, motorul
satisface nevoile oricarui novice.

top 10 motoare de cautare- incepatori si nu numai Yahoo
10) Google

Google a ajuns cel mai folosit motor de cautare oferind rezultate
rapide si relevante. Motorul de cautare poate fi insa dificil de navigat
pentru unii incepatori, deoarece este supus in mod constant
"atacurilor" site-urilor care vor sa ajunga pe nedrept printre primele
rezultate. Versiunea Google.ro ofera toate resursele gigantului web pentru cei care nu stapanesc inca perfect limba engleza.

top 10 motoare de cautare- incepatori si nu numai Whats-going-on-at-google_jpg
hit.ro
sper ca acest articol sa vi se para la fel de interesant cum mi s-a parut si mie si sa va fie folositor. Cred ca merita sa stim despre aceste motoare de cautare chiar daca nu suntem incepatori, totusi merg folosite si asa,nu? tongue
bafta la cautat, spuneti-mi parerile voastre top 10 motoare de cautare- incepatori si nu numai 571702

tmfdbx

tmfdbx
Membru fidel
Membru fidel
eu folosesc google ca motor de cautare prestabilit de browser, sau yahoo pentru ca versiunea de mozilla care o am este facuta in colaborare cu yahoo, dar totusi google plateste 300 de milioane de dolari pe an la mozilla ca sa ramana motorul de cautare prestabilit top 10 motoare de cautare- incepatori si nu numai 274683 deci mai mult google
interesant articolul, deja esti un ziarist bun :>

Shiha

Shiha
Membru nou
Membru nou
wtf:)) nu stiam chestia asta.. interesant oricum :d

tmfdbx

tmfdbx
Membru fidel
Membru fidel
pai chestia asta am aflat-o tot de aici, uite-te si la articolele mai vechi din ziar :P

Tryfoita

Tryfoita
Membru cunoscator
Membru cunoscator
Wtf .. cam multe motoare imi place ala cu dog:))

Shiha

Shiha
Membru nou
Membru nou
o sa ma uit si la articolele vechi si multumesc, abia acum am vazut ca ai scris ca sunt un ziarist bun top 10 motoare de cautare- incepatori si nu numai 274683 si mie imi place aia cu cainele top 10 motoare de cautare- incepatori si nu numai 450419

Gorlan

Gorlan
Membru cu experienta
Membru cu experienta
Nu are cum asa ceva, iti spun sigur ca duck ala nu ofera aceleasi informatii ce le ofera google... si yahoo inaintea la google? Si yppi ala sa nu stiu cum... Google este pe primul loc, sper sa nu te superi pe mine dar imi place sa citesc astea si compania google are mai multi bani decat romania si inca vreo 4 tari...

Shiha

Shiha
Membru nou
Membru nou
you see, la Duck scrie ca te fereste de reclame top 10 motoare de cautare- incepatori si nu numai 571702 fiecare are cate ceva, in plus, spune ca e pentru incepatori.
Nu ma intereseaza cati bani are Google, si stiu ca este cel mai cunoscut & folosit motor de cautare, tocmai deasta am vrut, prin acest articol [da, nu e facut de mine si nu vreau sa zic ca imi iau drepturi asupra lui, dar totusi l-am corectat, l-am postat, i-am adaugat imagini, sursa, etc] sa va aduc la cunostiinta, celor care nu stiau, aceste motoare de cautare, in caz ca vi se par mai usor de manevrat. Nu am zis nici eu, si nu scrie nici in articol ca unul dintre ele ar avea mai multe informatii ca Google. Se ia descrescator, de la cel mai prost la cel mai bun, adica nu yahoo este inaintea lui google top 10 motoare de cautare- incepatori si nu numai 571702 sper sa nu te superi pentru comentariul meu, nu o lua personal, dar vreau sa fie inteles rolul acestei postari

Gorlan

Gorlan
Membru cu experienta
Membru cu experienta
Nu ma supar adica e greu sa ma superi Nu Dar daca le-ai luat dupa cat de usor de folosit sunt, atunci ai dreptate :)

Continut sponsorizat


Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

http://www.hitwebcounter.com/htmltutorial.php
WebPage Visits 11.13.2017