4Tuning
Filme
Scurt Metraje
Stiri Online
Anunturi de la forum
Cautare
Sustine-ne
Contact
Regulament
Editare profil
Mesajele proprii
Seriale
Opere de caritate Bear Gyrlls

Conectare

Mi-am uitat parola


Opere de caritate Bear Gyrlls  R0Y0A
Fa-ti cont logheaza-te si posteaza ... Poti raspunde la orice subiect doresti cu contul tau official !
Vrei sa dezbati, ai o problema poti deschide un topic nou !
CONECTEAZA-TE PENTRU A DISPAREA ACEST MESAJ !!!
INREGISTREAZA-TE sau CONECTEAZA-TE
X


Opere de caritate Bear Gyrlls  555015_476819839039988_1523718949_n
Opere de caritate Bear Gyrlls  Befunk11



Juvenille

Juvenille
Membru fidel
Membru fidel
Opere de caritate Bear Gyrlls  Bear1
Din 2002, Grylls este ambasador pentru The Prince's Trust, o organizaţie care oferă pregătire, suport financiar şi practic tinerilor din Marea Britanie[62]. De asemenea, este vice-preşedintele The JoLt Trust, o mică organizaţie de caritate care oferă expediţii de lungă durată copiilor cu dizabilităţi, dezavantajaţi, abuzaţi sau neglijaţi[63].

Multe din expediţiile şi cascadoriile lui Bear Grylls au avut ca scop strângerea de fonduri pentru organizaţii de caritate. Expediţia de cucerire a Everestului a constituit suportul echipei pentru o asociaţie care are ca scop ajutorarea foştilor şi actualilor membri ai forţelor militare britanice precum si a rudelor acestora, SSAFA Forces Help[64]. Circumnavigaţia Marii Britanii pe jet-sky din anul 2000 a strâns fonduri pentru Royal National Lifeboat Institution, organizaţie preocupată de salvarea vieţilor aflate în pericol în jurul coastelor Marii Britanii şi Irlandei[64]. Traversarea Atlanticului de Nord din 2003 a reprezentat suport pentru The Prince's Trust[65] iar zborul cu paramotorul pe deasupra cascadei Angel, din 2005, pentru Hope and Homes for Children[33]. Dineul la altitudine din 2005, care a marcat şi stabilirea recordului mondial, a celebrat 50 de ani de la înfiinţarea The Duke of Edinburgh's Award, un program de activităţi bazate pe aptitudinile personale, iniţiat în Marea Britanie şi popular în Commonwealth[66]. Alături de sponsorul GKN, Grylls şi echipa sa au strâns prin zborul cu paramotorul pe deasupra munţilor Himalaya, din 2007, un milion de dolari, bani pentru organizaţia Global Angels[67][40]. Tot pentru Global Angels, Grylls a întreprins expediţia cu tematică ecologică din Antarctica, în 2008[43], precum şi recordul de cădere liberă în spaţiu acoperit. Munca de caritate pentru Global Angels continuă pentru Bear Grylls prin noul său proiect de traversare a Pasajului de Nord Vest[nota 6] într-o barcă pneumatică rigidă, acţiune asemănătoare expediţiei de traversare Atlanticului de Nord[68].

ReadLine

ReadLine
Membru nou
Membru nou
Da, este cel mai tare ma uit la toate emisiunile lui, si eu sunt un fan :P

Juvenille

Juvenille
Membru fidel
Membru fidel
Da stiu el creeaza tot shoul

Continut sponsorizat


Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

http://www.hitwebcounter.com/htmltutorial.php
WebPage Visits 11.13.2017