4Tuning
Filme
Scurt Metraje
Stiri Online
Anunturi de la forum
Cautare
Sustine-ne
Contact
Regulament
Editare profil
Mesajele proprii
Seriale
Cea mai lungă perioadă de cădere liberă în spaţiu acoperit Bear Gyrlls

Conectare

Mi-am uitat parola


Cea mai lungă perioadă de cădere liberă în spaţiu acoperit Bear Gyrlls R0Y0A
Fa-ti cont logheaza-te si posteaza ... Poti raspunde la orice subiect doresti cu contul tau official !
Vrei sa dezbati, ai o problema poti deschide un topic nou !
CONECTEAZA-TE PENTRU A DISPAREA ACEST MESAJ !!!
INREGISTREAZA-TE sau CONECTEAZA-TE
X


Cea mai lungă perioadă de cădere liberă în spaţiu acoperit Bear Gyrlls 555015_476819839039988_1523718949_n
Cea mai lungă perioadă de cădere liberă în spaţiu acoperit Bear Gyrlls Befunk11



Juvenille

Juvenille
Membru fidel
Membru fidel
Cea mai lungă perioadă de cădere liberă în spaţiu acoperit Bear Gyrlls 533891

Pe 18 iulie 2008, o echipă formată din Bear Grylls, Al Hodgson — care avea picioarele amputate în urma unui atac terorist din Irlanda de Nord — şi scoţianul Freddy MacDonald, stabileşte un record mondial în tunelul vertical de la Airkix Milton Keynes[41]. Aceştia planează susţinuţi de curentul de aer de 350 km/h timp de o oră şi 37 de minute, depăşind cu doar câteva secunde precedentul record[42] deţinut de o echipă din Statele Unite, planarea corespunzând unei căderi libere continue pe o distanţă de 390 de km. Grylls a declarat ulterior că a fost una dintre cele mai solicitante misiuni, niciodată fiind supus la un efort de concentrare continuu atat de puternic precum în acest caz[41].

Din nou, această aventură are ca principal scop strângerea de fonduri pentru Global Angels Charity, la fel ca şi expediţia de explorare a unei regiuni Antarctice, în decembrie acelaşi an, când Grylls foloseşte diverse forme de energie alternativă precum forţa de propulsie a vantului, jet-skyuri şi bărci pneumatice alimentate cu bioetanol, paramotoare alimentate electric şi panouri solare şi mecanisme eoliene pentru echipamentele de campare[43]. Misiunea a fost urmată, în 2010, de o nouă apariţie editorială prefaţată de Grylls, Riding the Ice Wind: By Kite and Sledge across Antarctica, de Alastair Vere Nicoll.
[modificare] Media

Grylls a intrat în lumea televiziunii prin apariţia în reclame pentru deodorantul Sure, în strânsă legătură cu expediţia sa reuşită de pe muntele Everest. A fost invitat în emisiuni precum Friday Night with Jonathan Ross, The Oprah Winfrey Show, Late Night with Conan O'Brien, The Tonight Show with Jay Leno, Attack of the Show, The Late Show with David Letterman, Jimmy Kimmel Live! şi Harry Hill's TV Burp[44]. El înregistrează două reclame pentru Post's Trail Mix Crunch Cereal, difuzate în Statele Unite începând cu ianuarie 2009, apoi este protagonist într-o serie de cinci episoade intitulate "Survival in the Modern Era" (Supravieţuire în epoca modernă) şi difuzate pe Internet pentru Dos Equis' Most Interesting Academy şi în care Grylls demonstrează tehnici de supravieţuire urbană. A promovat Alpha Course, un curs despre bazele credinţei creştine iar Warner Bros. l-a solicitat pe Bear Grylls pentru apariţia în filmul Clash of the Titans[45].

Grylls a scris prefaţa pentru cartea Cool Camping Cookbook (Cool Camping) de Tom Tuke-Hastings şi Jonathan Knight. Expediţiile sale aventuroase au facut obiectul multor articole din presa de mare tiraj[46]:

ReadLine

ReadLine
Membru nou
Membru nou
Da, este cel mai tare ma uit la toate emisiunile lui, si eu sunt un fan :P
Interesant ..

Juvenille

Juvenille
Membru fidel
Membru fidel
Nu doar interesant ci super Nu

elico


Membru cunoscator
Membru cunoscator
Eu il urasc Nu

Eduard

Eduard
Membru cunoscator
Membru cunoscator
are si emisiune la discovery cu reguli de spuravietuire sau nu stiu cum

Continut sponsorizat


Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

http://www.hitwebcounter.com/htmltutorial.php
WebPage Visits 11.13.2017