4Tuning
Filme
Scurt Metraje
Stiri Online
Anunturi de la forum
Cautare
Sustine-ne
Contact
Regulament
Editare profil
Mesajele proprii
Seriale
Telefoanele care nu vor mai trebui să fie încărcate

Conectare

Mi-am uitat parola


Telefoanele care nu vor mai trebui să fie încărcate R0Y0A
Fa-ti cont logheaza-te si posteaza ... Poti raspunde la orice subiect doresti cu contul tau official !
Vrei sa dezbati, ai o problema poti deschide un topic nou !
CONECTEAZA-TE PENTRU A DISPAREA ACEST MESAJ !!!
INREGISTREAZA-TE sau CONECTEAZA-TE
X


Telefoanele care nu vor mai trebui să fie încărcate 555015_476819839039988_1523718949_n
Telefoanele care nu vor mai trebui să fie încărcate Befunk11



tmfdbx

tmfdbx
Membru fidel
Membru fidel
Telefoanele care nu vor mai trebui să fie încărcate Nokialogox

Se pare că Nokia a găsit soluția pentru problemele noastre, ale tuturor, legate de descărcarea telefonului în momentele cele mai nepotrivite.

Prototipul telefonului ce nu trebuie încărcat a fost dezvoltat de oamenii de știință de la Nokia Research Centre în Cambridge. Tehnologia, la modul simplist, constă în transformarea undelor electromagnetice în semnal electric. Radiațiile electromagnetice emise de unele componente ale telefoanelor mobile (de exemplu, antena sau Wi-Fi-ul) vor fi captate și transformate în curent electric.

Întreaga teorie a fost aplicată, iar inginerii au creat un prototip ce poate capta până la 5 miliwați, care sunt, însă, insuficienți pentru încărcarea telefonului. Totuși, proiectul nu stă pe loc. Inginerii încearcă să creeze un terminal capabil să genereze 50 de miliwați care ar fi suficienți pentru încărcarea telefonului.

Ei bine, ar trebui să ne întrebăm când anume vom ține un astfel de gadget în mână. Răspunsul este că nu prea curând. Probabil în 3 sau 4 ani. Până una, alta, am putea găsi soluții de compromis: de exemplu, un laptop ar putea profita de această tehnologie pentru a se încărca atunci când este conectat la o rețea wireless.

Însă, până acest tip de terminale va fi lansat, e posibil ca Nokia să lanseze altele bazate pe încărcarea ecologică.
sursa: IT Portal / Mobile News (desinformado.com)

Admin

Admin
ADMINISTRATOR
Ahh.. ce problema mare cu descarcarea astea Nu Am de ex un 6300 nokia si mi se descarca imediat. Daca vorbesc la el sa dus bateria, imi vine sa il arunc Nu

tmfdbx

tmfdbx
Membru fidel
Membru fidel
tocmai pentru cei cu telefoane care se descarca repede o sa se inventeze chestiile astea care nu se descarca

Roberţuţ


Membru fidel
Membru fidel
nam avut niciodata nokia , am un samsung galaxy mini merge perfect

Maw

Maw
MODERATOR
Nokia e cel mai bun telefon parera mea , adica se misca usor , si e rezistent. Si bateria tine mult de obicei :)

tmfdbx

tmfdbx
Membru fidel
Membru fidel
tot un samsung am si eu, da' sunt de parare ca o "caramida" nokia e cea mai buna Nu tine bateria mult, si daca il scapi mai de graba spargi podeaua decat telefonu...
Telefoanele care nu vor mai trebui să fie încărcate 1300892700b
9gag rulz Nu

Maw

Maw
MODERATOR
Nu Esti rea, dar amuzanta poza :) Oricum logic ca cele cu touchscreen se strica rapid, sunt bune pentru aia de stau la birou si nu au ce sa faca rau la telefon. Dar eu as prefera un telefon care sa tina nu sa fie "dotat" :).

tmfdbx

tmfdbx
Membru fidel
Membru fidel
yeah Nu me too... am un samsung dasta nu prea performant sau ceva.. da' l-am scapat de vreo 2 ori si deja i-a sarit vopseaua Nu
cat despre poza, e de pe 9gag :d

Tryfoita

Tryfoita
Membru cunoscator
Membru cunoscator
:P Eu samsung c350 parca nici eu nu mai stiu

Maw

Maw
MODERATOR
Stiam si eu ce scrie in poza :) Dar poate altii nu . In fine , Nokia chiar e cea mai buna marca , si motivul e si cel de sus.

adryan94

adryan94
Membru mediu
Membru mediu
asa e Nokia e cea mai buna marca de telefoane:X

Tryfoita

Tryfoita
Membru cunoscator
Membru cunoscator
Asa e dar astia care au bani sasi ieie Iphone 3 4 ...Asta e dar tot cea mai buna firma de tel.o sa ramana

Continut sponsorizat


Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

http://www.hitwebcounter.com/htmltutorial.php
WebPage Visits 11.13.2017