4Tuning
Filme
Scurt Metraje
Stiri Online
Anunturi de la forum
Cautare
Sustine-ne
Contact
Regulament
Editare profil
Mesajele proprii
Seriale
Vacanţa Mare revine pe tv.

Conectare

Mi-am uitat parola


Vacanţa Mare revine pe tv.  R0Y0A
Fa-ti cont logheaza-te si posteaza ... Poti raspunde la orice subiect doresti cu contul tau official !
Vrei sa dezbati, ai o problema poti deschide un topic nou !
CONECTEAZA-TE PENTRU A DISPAREA ACEST MESAJ !!!
INREGISTREAZA-TE sau CONECTEAZA-TE
X


Vacanţa Mare revine pe tv.  555015_476819839039988_1523718949_n
Vacanţa Mare revine pe tv.  Befunk11



Admin

Admin
ADMINISTRATOR
Ce spune Mugur Mihăescu despre noul format

Vacanța Mare cu Mugur Mihăescu și Radu Pietreanu revine la televizor. “Am semnat cu Antena 1”, a declarat într-un interviu acrodat în exclusivitate Paginademedia.ro Mugur Mihăescu.
Vacanţa Mare revine pe tv.  Mugur-Mihaescu-Mediafax_Foto-Andreea_Balaurea

EXCLUSIV. Vacanța Mare cu Mugur Mihăescu și Radu Pietreanu revine la televizor. “Am semnat cu Antena 1”, a declarat într-un interviu acrodat în exclusivitate Paginademedia.ro Mugur Mihăescu.

În interviul acordat Paginademedia.ro, Mugur Mihăescu spune că emisiunea se va numi Vacanța Mare – Bătălia generațiilor, va avea 12 ediți și va fi pe post la sfârșitul lunii februarie. De ce “Bătălia generațiilor”? Mugur Mihăescu și Radu Pietreanu se vor lupta cu “o gașcă de tineri feisbuchiști”.

   “Suntem noi doi contra restului lumii și vom face ceva care nu va semăna cu nimic din ce a făcut Vacanța Mare pe televizor”, spune Mugur Mihăescu.

Cunoscutul personaj Garcea va apărea doar de câteva ori pentru că “am lăsat trecutul, acum ne uităm la ce suntem și la ceea ce vom deveni.”

Interviul acordat în exclusivitate Paginademedia.ro de Mugur Mihăescu, pe larg:

   Petrișor Obae: Cum se va numi emisiunea și când va fi pe post?

   Mugur Mihăescu: Am semnat cu Antena 1. Se va numi Vacanța Mare – Bătălia generațiilor. Ne batem cu o gașcă de feisbuchiști. Va fi pe post la sfârșitul lunii februarie.

   Cum așa?

   Eu și Radu (Pietreanu n. red.) contra restului lumii. Sunt tineri între 17 și 22 de ani. Am făcut un casting ca să îi alegem. În gașca de tineri este și fata lui Dan Sava (membru Vacanța Mare, care s-a stins în 1999 într-un accident de circulație n. red).

   Cine mai este în Vacanța Mare?

   Suntem doar noi doi și vom face ceva care nu va semăna cu nimic din ce a făcut Vacanța Mare pe televizor.

   Acum câțiva ani, Vacanța Mare era percepută ca având un umor “mai jos”, vulgar.

   Noi veneam pe partea de TV, la vremea respectivă, din Stand Up Comedy și ni se spunea că suntem vulgari pentru că le luam celorlalți pâinea de la gură. Devenisem monopol pe spectacole. Și atunci ne-au făcut în fel și chip.

Acum avem copii, este altceva. Nu mai poți adorda un anume gen de umor.

   Să vorbim despre emisiune. Cum va fi?

   Vor fi trei părți principale în această emisiune.

   Prima parte va fi de stand up comedy, cum făceam pe vremuri pe scenă, dar cu un umor adaptat generației noastre. Acum avem copii, este altceva. Nu mai poți adorda un anume gen de umor.

   A doua parte va fi de Reality-show. Aceasta conține bătălia propriu-zisă între generații. Cu diverse probe. Nu dau multe date, vă las să vedeți. Doar un exemplu: în prima ediție, la întrecerea de sport extrem, cei tineri vin cu skateboardul, iar noi, cu ce era când eram noi tineri: căruciorul cu rulmenți.

   A treia parte este cu secvențe scurte, trase ca nște filmulețe.

   În ce zi va fi emisiunea?

   Nu știu, cei de la televiziune vor stabili. Știu doar că va avea o oră și jumătate și va fi între orele 20.30 și 22.00.

Garcea, aproape inexistent în emisiune

   Reveniți după o pauză de patru ani. Care crezi că e punctual vostru forte?

   În stilul de umor din România nu s-a schimbat nimic în ultimii ani. Totul a fost doar un fel de variațiuni pe aceeași temă. Noi încercăm să reinventăm ceva.

   Revine și Garcea?

   Foarte rar. Dacă apare de două ori în 12 emisiuni. Am lăsat trecutul, acum ne uităm la ce suntem și la ceea ce vom deveni. La 50 de ani vezi altfel lucrurile, ai o altă perspectivă.

   Tu ai 50 de ani?

   Nu, Radu a împlinit. Eu am 47.

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

http://www.hitwebcounter.com/htmltutorial.php
WebPage Visits 11.13.2017