4Tuning
Filme
Scurt Metraje
Stiri Online
Anunturi de la forum
Cautare
Sustine-ne
Contact
Regulament
Editare profil
Mesajele proprii
Seriale
La mulţi ani, România mea! 1 Decembrie

Conectare

Mi-am uitat parola


La mulţi ani, România mea! 1 Decembrie R0Y0A
Fa-ti cont logheaza-te si posteaza ... Poti raspunde la orice subiect doresti cu contul tau official !
Vrei sa dezbati, ai o problema poti deschide un topic nou !
CONECTEAZA-TE PENTRU A DISPAREA ACEST MESAJ !!!
INREGISTREAZA-TE sau CONECTEAZA-TE
X


La mulţi ani, România mea! 1 Decembrie 555015_476819839039988_1523718949_n
La mulţi ani, România mea! 1 Decembrie Befunk11



Admin

Admin
ADMINISTRATOR
La mulţi ani, România mea! 1 Decembrie 1decembrie-romania

„Cu ocazia zilei noastre naţionale, 1 Decembrie, doresc să-i felicit pe toţi românii, deopotrivă pe cei care trăiesc în ţară şi pe cei care trăiesc peste hotare. Urez naţiunii noastre să aibă puterea şi viziunea de a crede într-un proiect naţional. Îndemn toţi românii să nu uite, oriunde s-ar afla că ţara lor, România, contează!

Contribuţia şi expertiza românească sunt apreciate peste tot în lume. Implicarea noastră în proiectele euro-atlantice face din ţara noastră un partener de încredere la nivel internaţional, iar rolul pe care ni-l asumăm, în cadrul UE şi al NATO, este unul tot mai vizibil şi mai semnificativ. Sunt convins că avem, ca naţiune, înţelepciunea de a fi uniţi în jurul unui proiect naţional, care să ne inspire zi de zi şi care să ne facă să ne uităm cu mândrie la semenii noştri.

Să folosim acest prilej nu numai pentru a sărbători, ci şi pentru a reflecta la semnificaţia Marii Uniri – forţa unui crez comun care a schimbat destinul unui popor. Doresc ca fiecare dintre noi să poarte în suflet mândria de a fi român. Cred în forţa solidarităţii şi unităţii naţionale, care poate genera energii creatoare remarcabile, de natură să ducă la îndeplinirea dezideratelor naţionale. Să urmăm exemplul pe care l-au dat la 1 decembrie 1918 înaintaşii noştri, românii şi reprezentanţii lor politici, cei care au realizat România Mare - un exemplu de viziune şi de unitate, un model demn de urmat pentru societatea românească de azi.

O Românie puternică, prosperă, nu se poate realiza decât prin unitatea românilor de pretutindeni!”

Kaioshin

Kaioshin
Membru cu experienta
Membru cu experienta
La multi ani!

Maw

Maw
MODERATOR
La multi ani o.o

tmfdbx

tmfdbx
Membru fidel
Membru fidel
nu sunt o patriota.. dar na.. LA MULTI ANI ROMANIA !

Juvenille

Juvenille
Membru fidel
Membru fidel
La multi ani, cu intarziere !

Continut sponsorizat


Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

http://www.hitwebcounter.com/htmltutorial.php
WebPage Visits 11.13.2017