4Tuning
Filme
Scurt Metraje
Stiri Online
Anunturi de la forum
Cautare
Sustine-ne
Contact
Regulament
Editare profil
Mesajele proprii
Seriale
Şterge-ţi istoricul Google înainte de a fi prea târziu ca să-ţi ascunzi căutările secrete!

Conectare

Mi-am uitat parola


Şterge-ţi istoricul Google înainte de a fi prea târziu ca să-ţi ascunzi căutările secrete! R0Y0A
Fa-ti cont logheaza-te si posteaza ... Poti raspunde la orice subiect doresti cu contul tau official !
Vrei sa dezbati, ai o problema poti deschide un topic nou !
CONECTEAZA-TE PENTRU A DISPAREA ACEST MESAJ !!!
INREGISTREAZA-TE sau CONECTEAZA-TE
X


Şterge-ţi istoricul Google înainte de a fi prea târziu ca să-ţi ascunzi căutările secrete! 555015_476819839039988_1523718949_n
Şterge-ţi istoricul Google înainte de a fi prea târziu ca să-ţi ascunzi căutările secrete! Befunk11



Admin

Admin
ADMINISTRATOR
Şterge-ţi istoricul Google înainte de a fi prea târziu ca să-ţi ascunzi căutările secrete! 210379-
A mai rămas o săptămână până când Google va aplica schimbările controversate în politica de confidenţialitate, care permit stocarea şi utilizarea informaţiilor personale ale userilor.

Potrivit Daily Mail, există o cale prin care poţi împiedica tentativa Google de a-ţi construi un profil permanent, care ar putea să includă informaţii personale, inclusiv vârsta, sexul, domiciliul sau orietarea sexuală.

De la 1 martie nu o sa mai poţi opta pentru a nu fi inclus în noua politică, aspru criticată de militanţii pentru protecţia datelor personale şi contestată la autorităţile din SUA.

O modalitate prin care poţi limita posibilităţile Google de a-ţi înregistra fiecare mişcare, inclusiv secretele jenante este să-ţi ştergi istoricul de navigare.
Fă aşa:
1. Accesează pagina Google şi intră pe contul tău. Utilizează meniul de sub numele tău din partea dreapta-sus, pentru a accesa setările tale. Dă un click pe “setările de cont” (account settings).

2. Găseşte secţiunea numită “servicii” (services) şi vei găsi link-ul “vezi istoricul web vizibil sau invizibil” (view, enable, or disable web history). Dă click pe el.

3. În final poţi şterge toate detaliile căutarilor tale făcând click pe “şterge istoricul web” (remove web history). Odată ce ai făcut asta, istoricul va rămâne invizibil.

Altfel, istoricul navigărilor tale va împiedica Google de a-ţi depista şi stoca aceste informaţii.

Maw

Maw
MODERATOR
Stirea e mai veche? adica .. rai google-isti.

Admin

Admin
ADMINISTRATOR
Nustiu, astazi am vazut-o si eu era pe facebook ...

Continut sponsorizat


Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

http://www.hitwebcounter.com/htmltutorial.php
WebPage Visits 11.13.2017