4Tuning
Filme
Scurt Metraje
Stiri Online
Anunturi de la forum
Cautare
Sustine-ne
Contact
Regulament
Editare profil
Mesajele proprii
Seriale
Proteste la Bucuresti - Jos Guvernul Ticalos -

Conectare

Mi-am uitat parola


Proteste la Bucuresti - Jos Guvernul Ticalos - R0Y0A
Fa-ti cont logheaza-te si posteaza ... Poti raspunde la orice subiect doresti cu contul tau official !
Vrei sa dezbati, ai o problema poti deschide un topic nou !
CONECTEAZA-TE PENTRU A DISPAREA ACEST MESAJ !!!
INREGISTREAZA-TE sau CONECTEAZA-TE
X


Proteste la Bucuresti - Jos Guvernul Ticalos - 555015_476819839039988_1523718949_n
Proteste la Bucuresti - Jos Guvernul Ticalos - Befunk11



Andrw.

Andrw.
Membru fidel
Membru fidel
Oamenii au început să se adune, luni, în Piaţa Universităţii, pentru a patra zi de proteste, ei scandând lozinci antiprezidenţiale. Protestatarii au început să se adune în jurul orei 14.00, ca şi în zilele anterioare.
Proteste la Bucuresti - Jos Guvernul Ticalos - Proteste-piata-universitatii-cosmin-dan


O maşină parcată pe strada Constantin Mille, din apropierea Pieţei Universităţii, a ars în întregime, incendiul fiind sesizat la 112 de un bărbat care trecea prin zonă. Bărbatul care a făcut sesizarea la 112 a spus că a văzut mult fum în timp de ce întorcea la mitingul din Piaţa Universităţii, iar când a ajuns în apropierea incendiului a văzut că era o maşină de tip Oltcit, acoperită cu o prelată.


Protestele au fost declanşate în ţară, săptămâna trecută, după demisia lui Raed Arafat, în semn de susţinere a fondatorului SMURD. Tot în acest scop a început şi primul protest din Bucureşti, de vineri. Oamenii au plecat atunci în marş la Cotroceni unde au scandat, în principal, lozinci antiprezidenţiale.

Sâmbătă şi duminică protestele din Capitală au avut loc la Universitate, fiind marcate de scene de violenţă. Sâmbătă, manifestanţii au ocupat bulevardul, ceea ce a determinat intervenţia în forţă a jandarmilor, culminând cu evacuarea pieţei, la miezul nopţii.

Duminică, violenţele au fost şi mai intense, în principal între Universitate şi Piaţa Unirii, unde manifestanţii au aruncat cu pietre, petarde şi alte obiecte contondente spre jandarmi, au dat foc mai multor bunuri de pe domeniul public şi au spart geamurile unor magazine. Jandarmii au intervenit cu gaze lacrimogene, cu bastoane şi tunuri cu apă.

Gorlan

Gorlan
Membru cu experienta
Membru cu experienta
Si jandarmii mai prosti in loc sa tina cu protestatari, ei tin cu guvernul, daca protestatarii ar castiga s-ar mari salarile si ar trai si ei mai bine...

Maw

Maw
MODERATOR
Daca ei sunt platiti , normal ca o sa tina cu Basescu. Oricum pensionarii l-au votat , pensionarii vor sa-l dea jos inapoi.

Admin

Admin
ADMINISTRATOR
Proteste peste tot chiar si in pitesti, fiecare sa iasa in orasul lui si il vom da jos pana la urma, chiar si eu personal am participat la protestele din oras !

Gorlan... cu vb aia "Si jandarmii mai prosti in loc sa tina cu protestatari, ei tin cu guvernul, daca protestatarii ar castiga s-ar mari salarile si ar trai si ei mai bine..." crezi ca lor le comvine ? dar asta este pentru ca ei sunt obligati sa intretina linistea si pacea, ca altfel ar fi un haos total lumea ar incepe sa se omoare sa sparga magazine etc... Oricum armata nu mai avem deci cred ca daca o sa o mai tina asa va fi prapad !
Vor fi cred eu influente si din afara, adica cei din alte tari sa il dea jos pe presedinte daca noi poporul nu reusim !

Singura solutie este inca o revolutie !
Hai poporu, jos tradatoru ( zicala de mn Nu )

Tryfoita

Tryfoita
Membru cunoscator
Membru cunoscator
Huuua besescu si cu pinguinu ala huua:)))

Gorlan

Gorlan
Membru cu experienta
Membru cu experienta
Eu unul vreau ca regele Mihai sau printul Radu sa vina la conducere! Prefer monarhia, decat prostia asta de democratie (numai democratie nu e) prefer monarhia!

Continut sponsorizat


Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

http://www.hitwebcounter.com/htmltutorial.php
WebPage Visits 11.13.2017