4Tuning
Filme
Scurt Metraje
Stiri Online
Anunturi de la forum
Cautare
Sustine-ne
Contact
Regulament
Editare profil
Mesajele proprii
Seriale
Adaugarea link-urilor in PowerPoint

Conectare

Mi-am uitat parola


  Adaugarea link-urilor in PowerPoint R0Y0A
Fa-ti cont logheaza-te si posteaza ... Poti raspunde la orice subiect doresti cu contul tau official !
Vrei sa dezbati, ai o problema poti deschide un topic nou !
CONECTEAZA-TE PENTRU A DISPAREA ACEST MESAJ !!!
INREGISTREAZA-TE sau CONECTEAZA-TE
X


  Adaugarea link-urilor in PowerPoint 555015_476819839039988_1523718949_n
  Adaugarea link-urilor in PowerPoint Befunk11



Teky

Teky
Membru fidel
Membru fidel
  Adaugarea link-urilor in PowerPoint Inserarea-un-hyperlink-in-powerpoint-20071-300x162 Am observat de curand ca tot mai multe prezentari powerpoint sunt de tip “carte”, adica un slide “cuprins” cu titlul diapozitivelor(slide-urilor) pe care cand dai click te trimite la diapozitivul desemnat de nume, sau de la diapozitiv la cuprins, process numit legatura hyperlink. Vrei si tu sa faci asa, sa adaugi in prezentarea ta legaturi hyperlink de la un slide la altul?M-am gandit si la asta si v-am scris mai jos pasii ce trebuie urmati pentru a a avea un hyperlink de la un diapozitiv(slide) la altul.

Cum inseram un link in PowerPoint

1. Selectati obiectul caruia vreti sa ii adaugati un hyperlink .Se poate aplica asupra imaginilor si casetelor de text;

2. Mergeti la meniul Insert(inserare) unde dati click pe butonu hyperlink sau pur si simplu apasati click dreapta pe obiect si faceti click pe hyperlink;

3. Din acea fereastra alegeti optiunea “Plasare in aces document“;(Place in this Document)

4. Alegeti slide-ul (diapozitivul) catre care se va face legatura;

5. Apasati ok.

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

http://www.hitwebcounter.com/htmltutorial.php
WebPage Visits 11.13.2017