4Tuning
Filme
Scurt Metraje
Stiri Online
Anunturi de la forum
Cautare
Sustine-ne
Contact
Regulament
Editare profil
Mesajele proprii
Seriale
Creare HellboY PS !!! +++

Conectare

Mi-am uitat parola


Creare HellboY PS !!! +++ R0Y0A
Fa-ti cont logheaza-te si posteaza ... Poti raspunde la orice subiect doresti cu contul tau official !
Vrei sa dezbati, ai o problema poti deschide un topic nou !
CONECTEAZA-TE PENTRU A DISPAREA ACEST MESAJ !!!
INREGISTREAZA-TE sau CONECTEAZA-TE
X


Creare HellboY PS !!! +++ 555015_476819839039988_1523718949_n
Creare HellboY PS !!! +++ Befunk11



Andrw.

Andrw.
Membru fidel
Membru fidel
În acest tutorial de desenare îți voi arâta cum să-l pictezi în Photoshop pe Hellboy. Acest tutorial este doar pentru persoanele avansate în Photoshop deoarece ai nevoie de anumite calități pentru al crea.
Imaginea finală
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Program folosit: Photoshop
Schițarea:
Înainte să încep cu desen-ul propriu zis, prima dată îmi desenez o schiță simplă.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Desenarea:
După ce am fost fericit cu atitudinea, am început să desenez. În ordine pentru a îmbrăca figura cum trebuie, am definit structura mușchilor foarte ușor.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Desenarea costum-ului:
Am creat un nou layer păstrând layer-ul cu figura sub el, iar după aceea am desenat costumul în noul layer.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Terminarea liniei de artă:


După ce am desenat costumul, am șters părțile figuri care sunt acoperite. Am îmbinat layerele și am făcut o hașurare foarte fundamentală, în ordine pentru a adăuga dimensiunea desen-ului. Acest proces va fi folositor într-un pas mai îndepărtat.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Crearea fundal-ului:
Am început fundalul cu un brush de textură creat de mine.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
După ce am terminat fundal-ul, am aprins părțile unde figura va fi poziționată și cu un brush moale și rotund am creat peretele de piatră.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Pentru a face fundalul mai interesant, am desenat un cadru din lemn cu câteva rotițe conectate.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Texturarea fundal-ului:
Pentru a păstra fundalul de a nu deveni plictisitor, am aplicat o textură fundal-ului folosind brush-urile mele de textură. Am aplicat, de asemenea, efecte de textură într-un nou layer, astfel încât, dacă acestea ar fi dovedit mai mult decât am vrut, as fi putut doborâ o atingere
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Luminarea fundal-ului:
Pentru a adăuga mai multă mișcare fundal-ului și pentru a face ca figura mea să sară în ochi mai mult, am aprins fundal-ul cu o lumină naturală și ambientală care provine din colțul din stânga sus. De asemenea, am creat o sursă de lumină artificială în partea de jos a imagini. Am interpretat obiectele după condițile lumini.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Colorarea figuri:
În acest punct, am început să colorez caracter-ul cu culorile de bază. În ordine pentru a vedea figura mai bine, am redus opacitatea fundal-ului.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Umbrele de bază:
Am continuat să umbresc figura mea păstrând direcția sursei de lumină în minte tot timpul.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Lumina de bază:
Am aprins figura bazându-mă de sursa de lumină. În cele din urmă, am amestecat figura cu fundalul cu o corecție puțin colorată.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Prima texturare:
Folosind selecția (load selection), am selectat layer-ul cu figura și am aplicat texturi în layere diferite.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Lumină moale:
Într-un layer diferit, am definit contur-ul figuri cu o lumină moale. Cu acest proces am separat figura de fundal pentru a se defini mai mult.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Fum-ul:
În ordine pentru a face figura să se opună mai bine fundal-ului , am creat un nou layer în fundal și am aplicat un efect de ceață. Efectul l-am creat foarte simplu aplicând Gaussian blur formelor create folosind un brush de flacără.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Dodge și mai multă texturare:
Pentru a face figura să arate mult mai armonioasă cu mediul lumini, am re-pictat-o pe modul Overlay cu un brush rotund și moale. După aceea am aplicat a doua textură cu acelaș brush de textură, iar în cele din urmă am folosit dodge tool pentru a lumina părțile imagini pe care le-am vrut mai luminoase.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Corecția culori și încă mai multă texturare:
În acest pas, am făcut câteva corecți ale culori în figură, în ordine pentru a obține o nuanță de care am fost mai fericit. După aceea am extins mâna dreaptă a lui Hellboy. În cele din urmă, am aplicat ultima textură pe haină.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sursele de lumină și ajustarea fundal-ului:
Am aplicat surse de lumină figuri folosind un brush rotund și moale (în general) și un brush rotund și tare unde lumina a fost prea concentrată. Am vrut ca figura să sară mai mult în ochi, așa că am retus cantitatea de lumină din unele părți din fundal care ar putea să distragă vederea și am aplicat mai mult fum în spatele figuri. După aceea am adăugat detalile, cum ar fi coada și insigna.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Ultimele atingeri:
În final, am definit fața figuri cu mai multă lunină și deoarece este caracterul unei cărți de benzi desenate, n-am văzut nici o problemă în crearea cap-ului un pic mai mic pentru a da figuri un aspect bulkier. Am făcut schimbări mici la față cu un filtru lichid și am aplicat filtrul crosshatching la întreaga imagine, filtru care îi dă un aspect mai de pictură. Am terminat făcând câteva corecți generale de culoare și jucându-mă cu ajustările de contrast și strălucire pentru a completa imaginea.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Imaginea finală
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]



Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

http://www.hitwebcounter.com/htmltutorial.php
WebPage Visits 11.13.2017