4Tuning
Filme
Scurt Metraje
Stiri Online
Anunturi de la forum
Cautare
Sustine-ne
Contact
Regulament
Editare profil
Mesajele proprii
Seriale
[Dedicat] OldSchool Metin2

Conectare

Mi-am uitat parola


[Dedicat] OldSchool Metin2 R0Y0A
Fa-ti cont logheaza-te si posteaza ... Poti raspunde la orice subiect doresti cu contul tau official !
Vrei sa dezbati, ai o problema poti deschide un topic nou !
CONECTEAZA-TE PENTRU A DISPAREA ACEST MESAJ !!!
INREGISTREAZA-TE sau CONECTEAZA-TE
X


[Dedicat] OldSchool Metin2 555015_476819839039988_1523718949_n
[Dedicat] OldSchool Metin2 Befunk11



ZeroCool

ZeroCool
Membru nou
Membru nou
Nume Server : OldSchool

Server Status: Online
MC / IP: -

Rate
Experienta: * 20x
Yang: * 20x
Obiecte: * 20x
Fierar: * +1 100% / +2 90% si scade din 5 in 5

Timp Online: 24/7 (non-stop)
Buguri Rezolvate: Toate
Regat recomandat: Toate

Forum: Inregistrare/Logare
Site (inregistrare): * : [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Descarcare Client & Luncher: : [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Video: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] (acesta este vechi , am micsorat preturile din NPC`uri de 10 ori unele chiar de mai mult)
Poze: In curand

Descriere: Serverul este hostat pe un server dedicat cu un procesor dual core 2.5 , are 4 Gb ram si un Hdd de 160 de gb , nu este pic de lag in joc
am rezolvat problema cu programele de yang drop , am rezolvat dropul la metine , dropul la boss , am facut un client care este in proportie 99% in limba engleza doarece vreau sa facem acest server international in curand v-om avea alt client in limba romana si inca unul in italiana , totul este ca la carte in acest metin este un server PvM / PvE /PvP , de ce l`am creeat asa ? din 1000 de motive , 2 din ele ar fi urmatoarele : majoritatea serverelor de metin private sunt pvp , eu stiu foarte bine ca atunci cand ai tot ce vrei intr-un joc ajungi sa te plictisesti si in cele din urma te lasi , ma joc mmorpguri de mai bine de 17 ani si cred ca aceasta este solutia , un server privat unde nu ajungi unde ti`ai dorit nici foarte greu nici foarte usor dar atunci cand o faci sa ai satisfactia ca esti printre cei mai buni , multumesc celor care au avut rabdarea sa citeasca ce am avut de zis si celor care administreaza acest forum , va astept cu placere pe serverul nostru !!

Am uitat sa mentionez cateva lucruri :

1.Am incercat sa creem un echilibru dintre cei care doneaza si cei care nu doneaza astfel incat tot ce puteti lua printr-o donatie este la NPC pentru o suma nu foarte mare de yang
2. Nici un Gm nu da itemuri/level/yang unui jucator
3.Eventurile v-or fi anuntate pe forum cu ceva timp inainte asa ca toti jucatorii sunt rugati sa se inregistreze pe forum
4.Serverul a fost deschis in data de 29.03.2011
5.Nimeni nu isi v-a pierde caracterul de acum inainte iar in caz de ceva itemurile respectiv levelul v-or fi restituite jucatorului
6.Aveti voie doar cu, clientul de pe site nici un alt tip de client nu este permis

Edit : pentru cei care v-or comenta in legatura cu exp , drop , yang , as putea si eu sa le pun 2000% cum fac 99% din serverele private "pvm" si sa fie defapt 20% , prefer sa nu`mi bat joc de oameni , cel mai bine intrati si va convingeti , se face level 70 in cateva ore lejer ceea ce e mult zic eu


Edit : cu ocazia vacantei de paste tin sa va anunt ca s`a marit exp la 50x , va astept



Ultima editare efectuata de catre ZeroCool in Mar Apr 19, 2011 4:02 am, editata de 5 ori

Juvenille

Juvenille
Membru fidel
Membru fidel
Pare a fi frumos serverul.
Am sa il incerc... vad acolo ca cel mai mare este de level 85....
Am sa incerc si am sa vedem cum se creste :P

IceBaby

IceBaby
Membru mediu
Membru mediu
Dupa cum spune si Mihai nu prea ai lasat o descriere despre server :P

ZeroCool

ZeroCool
Membru nou
Membru nou
Larry a scris:Dupa cum spune si Mihai nu prea ai lasat o descriere despre server :P

am pus un filmuletz mai vechi cei drept o sa revin cu unu nou dar macar sa va faceti o idee cam cu ce e in shop si`asa mai departe



P.S am nevoie de cineva de incredere care sa ma ajute sa fac 4 clienturi in care sa se vada toate armele , dupa cum am zis intentionez sa fac un server international si de durata , am tot incercat dar imi da o eroare si nu stiu ce sa`i fac , in momentu de fata am 2 clienturi unul in romana si unul in engleza dar unul mai buguit decat altul daca e cineva interesat dati un pm cu un id de mess si ne-om gasi noi


Edit : toate armele noi si armurile sunt implementate , poti face king si alte lucruri gasiti mai multe informatii pe forumul nostru

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


apropo daca intampinati probleme in seara asta cu site`ul sa stiti ca vrem sa`l schimbam si lucram la unul chiar acum desi maine dimineata mergem la munca :)

Admin

Admin
ADMINISTRATOR
Te pot ajuta eu daca doresti iti fac un client editat nou :) daca sti cum este GX til fac aproape ca acela cu imagini Nu
Daca vrei lasa un MP sau un mesaj aici :P
Ofer si reclama

ZeroCool

ZeroCool
Membru nou
Membru nou
Mihai a scris:Te pot ajuta eu daca doresti iti fac un client editat nou :) daca sti cum este GX til fac aproape ca acela cu imagini Nu
Daca vrei lasa un MP sau un mesaj aici :P
Ofer si reclama

da`mi un add pe ( id Sters la cererea membrului ) dupa care editeaza mesaju replay`u asta sau sterge`l







Acest mesaj a fost editat de : Mihai

IceBaby

IceBaby
Membru mediu
Membru mediu
Frumos server. Bafta cu el. Nu este neeaparat sa ai un client cum se spune "cel mai tare" este de ajuns sa se vada tot ce trebuie si daca ar fi in romana sau engleza ar fi nemaipomenit Nu

ZeroCool

ZeroCool
Membru nou
Membru nou
Larry a scris:Frumos server. Bafta cu el. Nu este neeaparat sa ai un client cum se spune "cel mai tare" este de ajuns sa se vada tot ce trebuie si daca ar fi in romana sau engleza ar fi nemaipomenit Nu

Imi pare rau sa te dezamagesc , eu vreau sa am cel mai bun client , cel mai bun server , doar asa intra lumea sa joace pe el , daca fac un server "la misto" si`l tin pana ma plictisesc si dupa il inchid mai bine nu mai fac , puteam sa iau un client oarecare sa`i pun mc si aia e , la mine pe server nu o sa vezi playeri cu 1 hit pentru ca am 8 gm care se ocupa cu asta si anume sa nu fie nimeni cu hack pe server , vreau sa`l fac perfect , si nu exista nu pot , exista nu vreau

Cristi^^

Cristi^^
Membru nou
Membru nou
Pare frumos svr din descriiere identic cu 1 server de metin care se numea heartmt2 dar sa inchis
PS:are bonusuri la magazin?

Juvenille

Juvenille
Membru fidel
Membru fidel


Uitate la video ...

PS: Rasp la intrebarea ta . Da are

ZeroCool

ZeroCool
Membru nou
Membru nou
nu stiu daca a-ti observat ca am editat primul post dar avem un event in derulare pe perioada vacantei de paste exp s-a marit la 50x iar la magazinul general au fost adaugate trandafiri si ciocolata

Aron

Aron
MODERATOR
In urma ultimei verificari efectuate de mine serverul exista si nu incalca regulamentul de promovare cea ce inseamna ca va fi promovat in continuare


Va felicit pentru server.. daca aveti dedicat

Continut sponsorizat


Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

http://www.hitwebcounter.com/htmltutorial.php
WebPage Visits 11.13.2017